Šiuo metu baseine lankosi: 16Laisvų vietų: 128

Siekdami gerinti vaikų sveikatą  nuolat ieškome naujų metodų ir būdų vaikų sveikatos stiprinimui. Dėl tos priežasties dalyvaujame įvairiuose respublikos ir rajono renginiuose, projektuose, akcijose, aiškinamės tėvų lūkesčius ir norus, pagal galimybes bandome juos įgyvendinti.

Atlikę anketinę apklausą sužinojome, kad net 64 % apklaustų tėvelių pageidauja, kad jų atžalos savo sveikatą stiprintų lankydami baseiną. Tad šiemet nutarėme vyresniųjų grupių ugdytinius  kartą į savaitėje lydėti į Anykščių baseiną „Bangenis“ ir ten, kartu su trenere Evelina,  mokytis plaukti.

Daugelis plaukimo ir nardymo trenerių yra įsitikinę, kad vaikams plaukti geriausia mokytis dar iki mokyklos, nes būtent tada lengviau galima pastebėti būsimuosius talentus ir juos lavinti. Mums, auklėtojoms, kaip ir tėveliams, labiau rūpi vaikų saugumas. Juk išmokę plaukti mažieji bus saugesni ir jausis geriau bet kokiame vandenyje. O ką jau kalbėti apie kitus privalumus, kuriuos teikia plaukiojimas baseine: gerina kraujotaką, širdies veiklą ir miegą, greitina medžiagų apykaitą, formuoja taisyklingą laikyseną ir tiesina stuburą, didina krūtinės ląstos elastingumą, galiausiai  suteikia tiesiog geras emocijas.

Kad plaukiojimas baseine teikia daug teigiamų emocijų, įsitikinome jau pirmą kartą nuvykę į baseiną. Čia visiems buvo uždėtos apsauginės plaukiojimo rankovės, duotos  plaukimo lazdos. Vaikai, išklausę trenerės nurodymų, pamažu lipo į vandenį, kur atliko nesudėtingus pratimus. Vaikai labai greitai perprato trenerės nurodymus ir netrukus jau plaukiojo. Po pasiplaukiojimo didžiajame 25 m baseine vaikai keliavo į burbulinę vonią, kur  mokėsi pūsti vandenį, panerti užsikimšus nosį ir pan. Nepastebėjom kaip prabėgo valanda ir atėjo laikas ruoštis atgal į darželį. O susiruošimas – irgi nelengvas darbas, reikalaujantis savarankiškumo gebėjimų, asmens higienos ir kitų reikalingų įgūdžių.

Ačiū plaukimo instruktorei Evelinai Navašinskaitei.

Anykščių lopšelio – darželio „Eglutė“ informacija

 

About the Author

By bangenis / Administrator, bbp_keymaster on Lap 02, 2015

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą