Šiuo metu baseine lankosi: 25Laisvų vietų: 119

Iš Japonijos atviro plaukimo čempionato Tokijuje grįžo anykštėnas Giedrius Titenis ir jo treneris Žilvinas Ovsiukas. Žiniasklaidos priemonės skelbia apie nesėkmingus geriausiojo šalies plaukiko startus. Geriausiai Giedriaus pasirodymą Japonijoje gali pakomentuoti jo treneris Žilvinas.

– Ar Japonijos atviram čempionatui rimtai ruošiatės?

Ne specialiai tikrai nesiruošėme. Giedrius gavo vardinį kvietimą dalyvauti Japonijos atvirame čempionate, todėl nutarėme nepraleisti progos ir sustartuoti. Manau turime džiaugtis, kad Giedrius lyginamas su tokiomis žvaigždėmis kaip C.V D Burgas  iš Pietų Afrikos, švedė   T. Alshammar, Danijos plaukikė J.Ottesen, austras M. Roganas ir kiti kurie taip pat startavo Tokijuje.

– Kaip vertini Giedriaus startus?

Giedrius neprilygo Japonijos plaukikams, kuriems čempionatas buvo pagrindinis metų startas ir jie tam specialiai ruošėsi. Jeigu vertinti su kitų šalių plaukikų rezultatais jie šiame pasirengimo lygyje nėra tokie blogi. 100 m krūtine rungtyje Giedrius parodė 4,3 sekundės prastesnį rezultatą negu jo paties Lietuvos rekordas, o šios rungties pasaulio rekordininko C.V D Burgo rezultatas buvo 4,6 sekundes prastesnis už jam priklausantį pasaulio rekordą. Tiesa antra diena buvo tiesiog košmariška. Stipriai veikė aklimatizacija, naktį beveik nemiegojome net man sunku buvo tribūnose stebėti varžybas. Kelionėje praleidome 24 valandas, todėl tiesiai iš lėktuvo į baseiną. Prieš atsakingus startus taip niekada nedarome.

– Ar davė naudos dalyvavimas šiose varžybose?

Kiekvienos varžybos duoda naudos, o tos kuriose prasčiau sekasi dar didesnės. Nufilmavau visus Giedriaus startus ir juos išsamiai išanalizuosime. 2011 m. pasaulio plaukimo čempionatas vyks Šanchajuje, kur sąlygos labai panašios kaip Japonijoje, todėl rengdamiesi jam tokių klaidų išvengsime. Pamatėme koks aukštas čempionato lygis, modernus baseinas, domėjausi kaip rengiami plaukikai, vykdomas treniruočių procesas. Japonijos plaukimo klubai geriau aprūpinti įranga, specialistais negu Lietuvos plaukimo rinktinė. Turėjome laiko ir pasižvalgyti po Tokiją.

– Kokie kovo mėnesio planai?

Jau šį savaitgalį Giedrius už Lietuvos rinktinę startuos Baltijos šalių plaukimo čempionate Tartu mieste. Beje į Tartu startuoti už šalies jaunučių rinktinę vyksta ir kitas anykštėnas Dominykas Spudvilas su treneriu R.Pivoriūnu. Dar sekantį savaitgalį Alytuje vyks Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybės, o kovo 20 d. mes su Giedriumi vykstami į pirmąją treniruočių stovyklą Siera Nevadoje ruoštis Europos plaukimo čempionatui.

About the Author

By bangenis / Administrator, bbp_keymaster on Kov 04, 2010

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą