Šiuo metu baseine lankosi: 0Laisvų vietų: 144

1993 metų vasario 2 d. dar Ažupiečių kaime esantis Anykščių technologijų mokyklos baseinas pradėjo savo veiklą ne tik mokyklos mokiniams, bet ir lankytojams „iš šalies“. Tuo metu tikriausiai tik giliausiose svajonėse buvo tikimasi, kad objektas išliks ir taps sėkmingu bei skaičiuos veiklos dešimtmečius.

Anykščių plaukimo baseinas BANGENIS mini trisdešimties metų veiklos jubiliejų. Per šį ne trumpą laikotarpį baseine įvyko ne vienos tarptautinės plaukimo varžybos, dešimtys Lietuvos mastu vykusių varžybų bei daugybė renginių,  skirtų populiarinti plaukimo sporto šaką nuo kūdikių iki senjorų.

Objektas neišvengė ir gandų karuselės. Vieno iš rekonstrukcijų etapo metu buvo keičiamas didžiosios baseino vonios zonos stogas. Šis faktas tarp konkurentų „pagimdė“ kitą faktą:  „Anykščių baseine įgriuvo stogas“. Taip pat įstaigai, susidūrus su finansiniais sunkumais, dėl covid-19 pandemijos pasekmių, pasklido gandų apie baseino bankrotą, nors objektas jau veikė 29 metus.

Ambicingo ir darbštaus kolektyvo dėka baseinas BANGENIS per paskutiniuosius 10 metų sulaukė virš pusės milijono lankytojų. Kolektyvas visada buvo atviras ir pasiruošęs padėti, todėl sulaukdavome ne vieno skambučio ir ne vienos delegacijos iš visos Lietuvos, kurios atvykdavo į BANGENĮ pasisemti gerosios patirties. Šiuo metu puikiai veikia Rokiškio ir Šilalės baseinai, kurie ne kartą konsultavosi su Anykščių baseino darbuotojais.

Per visą objekto gyvavimo laikotarpį buvo pakilimų ir nuosmukių, bet visų mūsų dėka šiuo metu objektas yra patrauklus ir vertinamas ne tik anykštėnų, bet ir aplinkinių rajonų gyventojų, kurie pasirenka praleisti savo laisvalaikį Anykščiuose bei baseine BANGENIS, kuriame galima pasimėgauti 6 skirtingomis pirtimis, trimis sūkurinėmis voniomis bei plaukioti 25 metrų šešių takų plaukimo baseine.

Minėdami veiklos 30-metį,  paklausėme asmenų, kurie buvo ar yra glaudžiai susiję su baseino BANGENIS veikla.

Audronius Gališanka

Audronius Gališanka, pirmasis baseino vadovas:

Koks Jūsų įsimintiniausias prisiminimas susijęs su Anykščių baseinu ?

Įsimintina keletas momentų:

  • Pati pradžia, kai visi (miesto gyventojai, rajono valdžia) prašė pradėti eksploatuoti baseiną, o savininkas tuo metu Žemės ūkio ministerija, lėšų tam neskyrė. Anykščių žemės ūkio mokyklos vadovai 1993 m. vasario 2 d. vis tiek  nutarė atidaryti baseiną.
  • 1999 m. gegužės 5-6 d.d. buvo surengtas pirmasis tarptautinis plaukimo sprinto festivalis „Anykščiai“, kuris be pertraukų buvo rengiamas 21-kartą. Renginio laikas, gegužės mėn., buvo pasirinktas, kad būtų pratęstas baseino veiklos sezonas. Iki 1999 m. baseinas buvo uždaromas balandžio mėn., kai baigdavosi šildymo sezonas iki lapkričio mėn. kai pradidėdavo.
  • 2001 m. kai niekas (nei žemės ūkio mokykla, nei ministerija) nebeskyrė finansavimo, 7 fiziniai asmenys – entuziastai kartu su Anykščių žemės ūkio mokykla, plaukimo baseinui eksploatuoti, įkūrė viešąją įstaigą „Sveikatos oazė“, kuri sėkmingai tai daro iki šiol.

Kaip manote, ką Anykščių miestui suteikia toks objektas kaip baseinas ?

Tai vienas iš kertinių Anykščių miesto objektų, pritraukiantis daugybę lankytojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Nuo pat atidarymo, 1993 m., net 26 metus iš eilės Anykščių baseinas buvo pagrindinė 25 m. ilgio baseinuose Lietuvoje rengiamų plaukimo varžybų bazė. Jame buvo rengiami Lietuvos plaukimo čempionatai, plaukimo federacijos taurės varžybos. Varžybose dalyvavo visi tuo metu geriausi šalies plaukikai, išskyrus vienintelį Raimondą Mažuolį, kurie pasiekė daugybę Lietuvos plaukimo įvairaus amžiaus rekordų, iš kurių ne vienas galioja iki dabar.

Kaip, Jūsų nuomone, pasikeitė baseinas nuo tada, kai pirmą kartą jame apsilankėte, iki dabar ?

Teko dalyvauti nuo pat baseino veiklos pradžios ir aišku naudotis jo teikiamomis paslaugomis. Pradžioje buvo galima tik paplaukioti baseine, pasikaitinti vienoje pirtyje – saunoje ir pasimėgauti šarko cirkuliaciniais dušais. Pakilimas lėmęs ženklų lankytojų padidėjimą prasidėjo kai iš skolintų lėšų buvo investuota į naujas paslaugas – turkišką pirtį, sauną, sukūrinę vonią ir 3 vandens kaskadas didžiajame baseine, o esame sauna perdaryta į rusišką pirtį ir leista pertis vantomis joje. Dabar baseine „Bangenis“ teikiamos paslaugos tenkina įvairaus skonio sveikatinimosi ir pramogų mėgėjus, gerai išvystyta paslaugų infrastruktūra, kainodara ir gera vadyba.

Ko palinkėtumėte baseinui, vasario 2 d. minėsiančiam 30 metų veiklos jubiliejų ?

Nesustoti, gerinti ir naujinti paslaugas, branginti kiekvieną lankytoją. Linkiu atgaivinti plaukimo sporto varžybas, jeigu ne suaugusiųjų, tai bent vaikų ir jaunimo Lietuvos čempionatus. O kad vasarą pritraukti daugiau lankytojų, įveiklinti teritoriją prie žaidimų aikšteles, kad būtų galima kaitintis saulėje (saulė ten kaitri nuo 11.00 val. iki 16.00 – 16.30 val.). Juk ne visiems patinka kaitintis saulėje prie ežero ar upės ir maudytis juose, o bilietas į baseiną saulėtomis dienomis galėtų galioti visai dienai.


Vytautas Strolia

Anykštėnas, olimpietis, biatlonininkas Vytautas Strolia:

Koks Jūsų įsimintiniausias prisiminimas susijęs su Anykščių baseinu ?

Įsimintiniausias įvykis, kai dar pradinėse klasėse visi važiavom mokytis plaukti į baseiną. Tai tikrai buvo linksmas ir nepamirštamas laikas. Visada laukdavau to ir tos pamokos davė ne tik gerų emocijų, bet tuo pačiu ir gerų įgūdžių plaukimui.

Kaip manote, ką Anykščių miestui suteikia toks objektas kaip baseinas ?

Man asmeniškai tai suteikia pasididžiavimo, nes visada galiu drąsiai pasigirti, jog mano mieste yra labai stiprus kompleksas į kurį visiems rekomenduoju atvykti ir gerai, bei kokybiškai praleisti laiką.

Kaip, Jūsų nuomone, pasikeitė baseinas nuo tada, kai pirmą kartą jame apsilankėte, iki dabar ?

Drąsiai galiu teigti, kad tobulėjimas yra labai matomas ir tikrai judama teisinga linkme. Pačiame baseine yra daug veiklų, pramogų. Pirčių pasirinkimas išskirtinai didelis, taip pat labai džiaugiuosi, jog yra naujas jacuzzi, kuriame gali maudytis maži vaikai. Visa aplinka yra labai jauki.

Ko palinkėtumėte baseinui, vasario 2 d. minėsiančiam 30 metų veiklos jubiliejų ?

Labiausiai norėčiau palinkėti Anykščiams, jo žmonėms, kad neprarastų tokio komplekso.

O Bangeniui, stiprybės ir daug jėgų, kad išlaikytumėte tai kas jau sukurta, bei užsispyrimo, kad būtų įgyvendinti nauji siekiai.


Sonata Veršelienė

Sonata Veršelienė, buvusi VšĮ „Sveikatos oazė“ direktorė:

Koks Jūsų įsimintiniausias prisiminimas susijęs su Anykščių baseinu ?

Baseino galimybės neribotos, tą supratau, ir sieju su įsimintiniausiu prisiminimu, kai organizavome man pirmą Tarptautinį plaukimo sprinto festivalį, kai į baseino patalpas sugužėjo apie 700 dalyvių iš šešių šalių, kai gegužės mėnesį reikėjo apgyvendinti 900 varžybų dalyvių ir svečių. Tačiau vyravo puikios nuotaikos, šypsenos ir pozityvas.

Kaip manote, ką Anykščių miestui suteikia toks objektas kaip baseinas ?

Anykščių baseinas yra rajono sveikatingumo, sporto ir laisvalaikio objektas, turintis gilias tradicijas, savo klientus, kurie jau daug metų yra ištikimi ir geriausi objekto patarėjai. Baseinas yra ne tik suteikiantis reprezentatyvų miesto įvaizdį, tačiau ir vienas iš didžiausių rajono gyventojų, svečių ir turistų laisvalaikio praleidimo vieta.

Kaip, Jūsų nuomone, pasikeitė baseinas nuo tada, kai pirmą kartą jame apsilankėte, iki dabar ?

Kaitėsi ir pasikeitė beveik viskas, įvaizdis, paslaugos, dirbantys žmonės, emocija. Išliko vienas svarbiausių, kuris tobulėja ir be galo svarbu rajono vaikams ir jaunimui, plaukimo sportas.

Ko palinkėtumėte baseinui, vasario 2 d. minėsiančiam 30 metų veiklos jubiliejų ?

Norėčiau palinkėti sėkmės kolektyvui ir lankytojams, išlaikyti tradicijas ir veiklų tęstinumą. Linkiu, kad darbuotojai ir lankytojai toliau jaustųsi kaip namuose, be streso, kad baseino bendruomenė tik stiprėtų, motyvuotų ir skatintų vienas kitą tobulėti. Tačiau, didžiausias palinkėjimas, kad niekada nebūtų nelaimingų atsitikimų.


Saulius Binevičius

Saulius Binevičius, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas:

Koks Jūsų įsimintiniausias prisiminimas susijęs su Anykščių baseinu ?

Turbūt patys gražiausi prisiminimai iš Anykščių plaukimo festivalio, kur baseinas anuomet sukviesdavo ne tik visus geriausius Lietuvos plaukikus, bet ir kaimyninių šalių atstovus. Baseinas būdavo perpildytas tiesiogine ta žodžio prasme, miestas manau gyvendavo festivalio ritmu. Viešbučiai, bendrabučiai ir visos nakvynės vietos būdavo manau rezervuotos, kavinės būdavo sausakimšos.
Prizai buvo puikūs, rungtys išdėstytos idealiai, konkurencija labai stipri-smagu buvo varžytis su konkurentais, kurie buvo labai stiprūs.
Plaukikų kalba šnekant baseinas buvo greitas ir parankus siekti aukštų rezultatų.

Kaip manote, ką Anykščių miestui suteikia toks objektas kaip baseinas ?

Mokymas plaukti, saugumas prie atvirų vandenų, pramoga ir atrakcija miesto turistams. Sporto rezultatų siekimas. Vien jau Giedriaus Titenio vardas pasako viską kur jis užaugo ir pasiekė geriausius savo rezultatus.

Kaip, Jūsų nuomone, pasikeitė baseinas nuo tada, kai pirmą kartą jame apsilankėte, iki dabar ?

Laikas keičia matomai daug ką:

  • pradedant nuo jauno, entuziastingo kolektyvo ir idėjų vystymo;
  • rinka keičiasi Lietuvoje per šiuos metus atsirado daugiau Olimpinių baseinų, talpesnių ar erdvesnių. Plaukimo bendruomenė išaugo iš 6 takelių rūbo, norisi 8-10 takų tiek patys sportininkai, treneriai, organizatoriai. Naujos elektronikos, tribūnos ir pan.;
  • mano supratimu baseinas tapo turistų atradimu, paslaugos suteikimo baze, pasiplaukiojimu laisvalaikiu ir ieškant talentų iš mokausi plaukti programos, vaikų kurie pereina vėliau į sportines grupes.

Ko palinkėtumėte baseinui, vasario 2 d. minėsiančiam 30 metų veiklos jubiliejų ?

Administracijai – patenkintų klientų, motyvuotų specialistų, išlaikyti baseiną ir jo teikiamas paslaugas patraukliomis. Darbuotojams – būti paslaugiems, eiti į darbus su šypsena ir puikia nuotaika Klientams/sportininkams – džiaugtis teikiamomis paslaugomis, siekti rezultatų ir vertinti ką turi Anykščiai puikų, smagų ir jaukų baseiną.

Dėkojame pašnekovams už išsakytas mintis.

Kviečiame smagiai minėti Anykščių baseino BANGENIS jubiliejų.

Laisvalaikį leiskime kartu!

About the Author

By bangenis / Administrator, bbp_keymaster on Geg 29, 2023

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą