Šiuo metu baseine lankosi: 26Laisvų vietų: 118

Šešioliktą pavasarį Anykščius užplūsta plaukikai.

Kaip ir kasmet į baseine „Bangenis“ rengiamą tarptautinį plaukimo sprinto festivalį „Anykščiai – 2014” susirinko gerokai per 600 dalyvių, iš jų vien 569 plaukikai iš Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Moldovos ir Lietuvos, atstovaujantys 43 komandoms.

Pirmąją festivalio dieną plaukikai, suskirstyti į keturias amžiaus grupes, varžėsi dėl 35 medalių komplektų. Ryte vykusiuose 165 kvalifikaciniuose plaukimuose paaiškėjo stipriausieji, kurie vakare išsidalijo specialiai festivaliui pagamintus medalius.

Sveikinimo žodį festivalio atidarymo metu tarė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, festivalio globėjas, Lietuvos Respublikos Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požėla, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas. Meras specialiais šio sezono anykštietiškais marškinėliais su šūkiu „Stabdyk arklius, atsipūsk Anykščiuose“ apdovanojo labiausiai festivaliui nusipelnusius žmones: visų vykusių festivalių pagrindinį teisėją, varžybų referį, Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentą Gintautą Bartkų, festivaliui ištikimą, vieną iš organizatorių Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininką Kęstutį Levickį, Lietuvos olimpinio sporto centro direktorių Liną Tubelį, Anykščių sporto ambasadorius: tarptautinį plaukimo meistrą, vieną geriausių šalies plaukikų Giedrių Titenį ir jo trenerį, Lietuvos nusipelnusį trenerį Žilviną Ovsiuką , kitus  festivalių geradarius.

Po to baseino „Bangenis“ vandens takeliuose užvirė arši kova dėl šimtųjų sekundės dalių. Daugiausiai emocijų žiūrovams sukėlė vyrų 50 m. krūtine ir 100 m. peteliške bei kompleksiniu būdu plaukimai. Pirmajame baseino šeimininkas G. Titenis galingu finišu nepaliko vilčių pajėgiems varžovams iš Latvijos ir Estijos, o kituose Danas Rapšys tik keliomis sekundės dalimis anksčiau už varžovus pirmas palietė baseino sienelę.

Pirmąją varžybų dieną buvo pagerinti keturi festivalio rekordai, jų autoriai, moldavas Vladimir Cozac (50 m. krūtine 30:00), anykštėnas Giedrius Titenis (50 m. krūtine 27:31), estas Kregor Zirk (100 m. peteliške), ir panevėžietis Danas Rapšys Daugiausiai aukso medalių tris iškovojo jaunasis panevėžietis Titas Smailys, po du aukso medalius laimėjo D. Rapšys ir V. Cozac.

Šeštadienį, gegužės 10 d., Anykščių baseine „Bangenis“ baigėsi tradicinis, šešioliktą kartą surengtas  tarptautinis plaukimo sprinto festivalis „Anykščiai 2014”.

Nuo ankstaus ryto baseine vyko įnirtinga kova dėl sekundžių dalių. Parengiamuosiuose plaukimuose, kurių buvo net 161, plaukikai varžėsi dėl patekimo į finalus.

Finaluose sportininkai kovojo dėl 28 medalių komplektų 100 m. krūtine, 50 m. peteliške, 100 m. nugara ir 50 m. laisvuoju stiliumi rungtyse ir mišrioje estafetėje 7x 50 m. laisvuoju stiliumi.

Iškovotų festivalio aukso medalių skaičiumi visus pralenkė jaunasis talentas iš Panevėžio Titas Smailys. Plaukęs penkiose distancijose, jis laimėjo visus penkis aukso medalius. Keturis auksinius medalius išsivežė estas Kregor Zirk, po tris kitas panevėžietis Danas Rapšys, moldavas Vladimir Cozac.

Šią dieną pasiekta daugiau festivalio rekordų. Plaukikai padarė septynias pataisas rekordų lentelėse. Rekordininkais tapo estai Pjotr Degtjarjov, Kregor Zirk, Kertu Ly Alnek, lietuviai Anastasija Rogožina, Beatričė Kanapienytė, Deividas Margevičius ir vienintelėje komandinėje rungtyje – mišrioje estafetėje 7×50 m. laisvuoju stiliumi nugalėjusi Talino TOP sporto klubo komanda. Anykštėnas Giedrius Titenis nepaliko vilčių savo varžovams ir 100 m. krūtine rungtyje (vakar nugalėjo 50 m. krūtine rungtyje), tačiau parodyto rezultato neužteko laimėti savo amžiaus grupėje ir absoliučioje įskaitoje.

Dalyviai dvi dienas kovojo ne tik dėl 63 medalių komplektų, bet ir dėl daiktinių prizų septyniose amžiaus grupėse ir piniginių prizų absoliučioje įskaitoje. Festivalio laimėtojais, pagal FINA taškų skaičiavimo lentelę amžiaus grupėse tapo: Titas Smailys, Anastasija Rogožina (Lietuva), Kregor Zirk, Andrius Šidlauskas (Lietuva), Keru Ly Alnek (Estija), Danas Rapšys (Lietuva) ir Alona Ribakova (Latvija). Absoliučiai geriausia festivalio plaukike trečius metus iš eilės tapo A. Ribakova, iš vaikinų geriausiu pirmą kartą tapo D. Rapšys.

About the Author

By bangenis / Administrator, bbp_keymaster on Geg 11, 2014

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą